.

Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου 2017

Εντός έδρας ισοπαλία παραχώρησε ο Οικονόμος

Σ ένα κακό παιχνίδι χωρίς ρυθμό, ο Οικονόμος, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της μεγάλης τοπικής κατηγορίας της ΕΠΣ Λάρισας, υποδέχτηκε στο γήπεδο «Γιώργος Μητσιμπόνας» της Τσαριτσάνης, την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Στο πρώτο ημίχρονο, μετά το πρώτο δεκαπεντάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ήταν αυτοί που έφτασαν πιο κοντά στην επίτευξη κάποιου τέρματος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Οικονόμος θα μπει καλύτερα στο παιχνίδι και θα καταφέρει στο 54ο λεπτό να προηγηθεί με 1-0 .

Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν θα το βάλουν κάτω και θα καταφέρουν στο 76΄να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Μετά το γκολ της ισοφάρισης η ομάδα της Τσαριτσάνης θα προσπαθήσει να φτάσει στο γκολ της νίκης. Θα έχει σημαντικές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι του Φτίκα στο 89΄.

Το φιλμ του αγώνα:
4’ Σέντρα του Νάνου από δεξιά, κεφαλιά του Καραγκούνη και στη συνέχεια διώχνουν οι αμυντικοί.
13’ Σέντρα του Νάνου από δεξιά σε κόρνερ οι αμυντικοί.
26΄Εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου λίγο έξω από την περιοχή, διώχνει ο Νούσιας.
28’ Σουτ του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ.
35΄Σέντρα του Καλτσά παράλληλα με το τέρμα, με τον Νούσια εξουδετερωμένο, χωρίς όμως να βρίσκεται κάποιος από τους φιλοξενούμενους ποδοσφαιριστές στην πορεία της μπάλας.
40΄Σέντρα του Φούντα από δεξιά, ο Φούντας με κεφαλιά του Αλεξόπουλου από πολύ κοντά, θα καταφέρει να στείλει τη μπάλα άουτ.
55’ Σέντρα του Καραγκούνη από αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Φτίκα που με σουτ μέσα από την περιοχή θα νικήσει τον Μπρέλλα και θα κάνει το 1-0 για τον Οικονόμο
62΄Σουτ του Σιάρκου από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, διώχνει ο Νούσιας.
63΄Σουτ του Καλτσά μέσα από την περιοχή, διώχνουν οι αμυντικοί.
76’ Σέντρα του Καλτσά από αριστερά, σουτ του Φούντα μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα και την ομάδα της Αστραπής να ισοφαρίζει σε 1-1
79’ Σουτ του Νάνου μέσα από την περιοχή θα περάσει άουτ.
81’ Σουτ του Φτίκα από αριστερά μέσα από την περιοχή με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Μπρέλλα.
87’ Μόνος του ο Μόσχος απέναντι από τον Μπρέλλα μετά από εκτέλεση φάουλ, με τον Τερματοφύλακα της Νέας Πολιτείας να λέει όχι και να κρατάει το 1-1.
88’ Ο Καραγκούνης κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή του Παπαμάνου που αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, την εκτέλεση ανέλαβε ο Φτίκας, ο οποίος όμως, έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας , Νάνος (85’ Δραχαλίβας), Λεβέντης, Σαπάκος, Μόσχος, Χάμος, Καλφούτζος, Παπαγιαννούλης (54’ Καραίσκος), Φτίκας, Καραγκούνης, Πούτας.

Αστραπή Ν.Π. (Κώστας Τσώτσος): Μπρέλλας, Γιαγιάκος, Παπαμάνος, Χασιώτης, Σιάρκος, Μπατζέλας (60’ Μπέτσης), Βενέτης, Καλτσάς (80΄Ραμάι), Φούντας, Κυριάκος, Αλεξόπουλος (90+1 Μηνάς).