.

Πέμπτη, 23 Φεβρουαρίου 2017

Football League: Νέα απώλεια για Άρη, «διπλό» ο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ ήταν ο κερδισμένος της 17ης αγωνιστικής στη Football League, αφού πέρασε με νίκη από το Αιγίνιο κι έφτασε τον Αγροτικό Αστέρα στους 30 βαθμούς, την ώρα που ο Άρης γνώριζε ακόμη μια απώλεια στη Σπάρτη, μένοντας στο 0-0 με τους Λάκωνες.

Οι Κρήτες είναι τέταρτοι με πέντε βαθμούς λιγότερους από την ομάδα της Θεσσαλονίκης, που βρίσκεται στην τρίτη θέση. Ο Απόλλωνας Σμύρνης πήρε χωρίς αγώνα το τρίποντο, καθώς ο Πανθρακικός έχει αποσυρθεί και παραμένει πρώτος με 43 βαθμούς, ενώ η Λαμία θα έχει την ευκαιρία να τον φτάσει αύριο, αν νικήσει στην Καρδίτσα την Αναγέννηση.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου

Καλλιθέα - Χανιά 3-1 (2' Τσίπρας, 59 (πεν.) Λεβέντης, 77' (πεν.) Κρεββατάς / 35' Αποστολόπουλος)
Σπάρτη - Άρης 0-0
Παναιγιάλειος - Τρίκαλα 1-0 (6' Κρητικός)
Αγροτικός Αστ. - Πανελευσινιακός 0-0
Αιγινιακός - ΟΦΗ 0-1 (28' (πεν.) Χαντί)
Πανσερραϊκός - Καλλονή 3-1 (30' Γκούρτσας, 45', 77' Ρούτσης / 66' Σισέ)
Κισσαμικός - Αχαρναϊκός 1-0 (2' Μίλιτς)
Απόλλων - Πανθρακικός 3-0 (α.α.)

Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου
Αναγέννηση Καρδίτσας - Λαμία (15.00)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Απόλλων Σμύρνης 43
2. Λαμία 40
................................................
3. Άρης 35
4. Αγροτικός 30
5. ΟΦΗ 30
6. Σπάρτη 25
7. Παναιγιάλειος 23
8. ΑΟ Τρίκαλα 22 *
9. Πανσερραϊκός 22
10. ΑΟΧ 21 *
11. Αχαρναϊκός 20
12. Καλλιθέα 19
13. Κισσαμικός 19 *
14. Αναγέννηση Καρδίτσας 16 *
................................................
15. Αιγινιακός 12
16. Καλλονή 12
17. Πανελευσινιακός 9
18. Πανθρακικός -6

* Ο εξ' αναβολής αγώνας Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΟ Χανιά για τη 10η αγωνιστική θα γίνει στις 8 Μαρτίου.
** Ο εξ' αναβολής αγώνας Τρίκαλα - Κισσαμικός για την 11η αγωνιστική θα γίνει την Τετάρτη 8 Μαρτίου.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18Η)

Σάββατο 25 Φεβρουαρίου

Καλλιθέα - Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου
Χανιά - Παναιγιάλειος (15:00)
Άρης - Αν. Καρδίτσας (15:00 ΕΡΤ, «Κλεάνθης Βικελίδης»)
Τρίκαλα - Αγροτικός Αστ. (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Λαμία - Αιγινιακός (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)
Πανελευσινιακός - Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)
ΟΦΗ - Κισσαμικός (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης«)
Καλλονή - Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)
Πανθρακικός - Σπάρτη ΜΑΤΑΙΩΣΗ

naftemporiki.gr