.

Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2017

Ο Τόλιος έδωσε το τρίποντο στη Δόξα

Mε τον Δημήτρη Τόλιο να σκοράρει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, η Δόξα Βλαχογιαννίου πανηγύρισε τη νίκη απέναντι στον Αστέρα Τυρνάβου.

Το Βλαχογιάννι μετά από αυτή τη μεγάλη διακοπή που είχε το πρωτάθλημα, συνέχισε με νίκη, προσθέτοντας ακόμη τρεις βαθμούς στη βαθμολογία του, φτάνοντας συνολικά τους 26. Και ισοβαθμεί με το Αργυροπούλι στην 6η θέση του πρωταθλήματος. Ενώ η ομάδα του Τυρνάβου παρέμεινε στους 9 βαθμούς και έπεσε στη τελευταία θέση.

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου. Ο Θανάσης Λιόλιος έκανε ένα όμορφο γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώα η Δόξα Βλαχογιαννίου βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ήταν στο 70ό λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Δημήτρης Τόλιος με σουτ από πλάγια θέση, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, κάνοντας το 1 – 0 για την ομάδα του.

Από την άλλη ο Αστέρας Τυρνάβου είχε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες με τους Λευτέρη και Σπύρο Γκαραγκούνη, με αποκορύφωμα τη φάση του 80′, όταν ο Κώστας Τσακίρης με ανάποδο ψαλίδι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Νασίου! Με το 1 – 0 να μένει μέχρι το τέλος.